İş

MATSO İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Düzenledi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından üyelere yönelik ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri’ düzenlendi. MATSO binasında gerçekleştirilen seminer, farklı departmanlardan Oda üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Seminerin açılışında konuşan MATSO Lideri Seydi Tahsin Güngör, çok değerli bir konuda seminer düzenlediklerini belirterek, seminerin verimli ve başarılı geçmesini diledi. ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konusunun her geçen gün değer kazandığını belirten Lider Güngör, çalışanların sadakatle çalışabilmelerinin hem patron hem de işçi için son derece değerli bir konu olduğunun altını çizdi. Önder Güngör, “İş ortamında kazaların oluşmadan önlenmesi insan hayatını kurtardığı için son derece değerlidir. İş kazaları iş ortamında birden fazla önlem alınmaması, bilinçsizlik ve alt yapı sorunlarının giderilmemesinden kaynaklanmaktadır. Patronlar olarak, hepimiz inançlı, sağlıklı ve daha az riskli bir iş ortamı yaratmak istiyoruz.”Çalışanlar da çalışma ortamında belirlenen iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun çalışmak zorundadır. Hem patron hem de işçiler bu kurallara uyarsa iş kazası riski büyük ölçüde azalacaktır. İş kazalarını azaltmak amacıyla üyelerimiz için bu semineri düzenledik.”

İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Kıdemli Çevre Yüksek Mühendisi Ayşe Savur’un interaktif sunumu ile gerçekleştirildi. İnşaatlarda güvenlik ağının hayat kurtardığını vurgulayan Savur, katılımcılara Türkiye’den ve dünyadan Manavgat’taki iş kazalarından örnekler verdi. Seminerde katılımcıların soruları da yanıtlandı. Seminer sonunda katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

Başkan Güngör, seminerin düzenlenmesinde emeği geçen 4. Meslek (İnşaat-Gayrimenkul Hafriyat) Komite Lideri Mehmet Kara ve heyet üyelerine, verdiği pahalı bilgiler için Kıdemli Çevre Mühendisi Ayşe Savur’a ve katılımcılara teşekkür etti. kim semineri interaktif hale getirdi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu