Haber

Narlıdere Ata’sını Andı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ortamızdan ayrılışının 84.yılında Narlıdere’de gerçekleştirilen merasimlerle anıldı. Saat 09.05’te tüm Türkiye’de olduğu üzere Narlıdere’de de Ulu Lider için 2 dakikalığına hayat durdu. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, “İlelebet yaşayacak Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve sonsuz bir özlemle anıyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 84.yılında Narlıdere’de düzenlenen merasimle anıldı. Narlıdere Ahmet Priştina Demokrasi Meydanı’nda Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, Narlıdere Garnizon Kumandan Vekili İstihkâm Albay Halil Bulut, Narlıdere İlçe Emniyet Müdürü Dr. Savaş Şimşek, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların iştirakiyle gerçekleştirilen merasim Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saat 09.05’te ise tüm Türkiye’de olduğu üzere Narlıdere’de de hayat 2 dakikalığına durdu, vatandaşlar Ata’sı için hürmet duruşunda bulundu. Demokrasi Meydanı’ndaki çelenk sunum merasimin akabinde ise Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma merasimine geçildi. Merasimde, 10 Kasım’a özel hazırlanan Oratoryo Gösterisi gerçekleştirildi.

“SONSÖZ ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, Ulusal Uğraş ve Kurtuluş Savaşı’nın önderi M.Kemal Atatürk’ün dünya başkanı olduğunu tabir ederek, “İlelebet yaşayacak Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve sonsuz bir özlemle anıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkarak, onun ilke ve devrimlerini yaşatarak Ata’mıza olan sevgimizi ve saygımızı göstermeliyiz. Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı mirasa hep birlikte sahip çıkacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu