Haber

Özdağ’a bakanlık verileceği iddialarına Davutoğlu’ndan yanıt: Kılıçdaroğlu böyle bir pazarlığa girmez

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TV, gazete ve dijital medyanın Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada gündemi sarsan ‘bakanlık’ tartışmasına da değindi.

“FİKİRLERİMİZ UYGUN DEĞİL AMA BU MÜZAKERE YAPMAYACAĞIMIZ ANLAMINA GELMEZ”

Davutoğlu, “Türkiye en kritik seçimini yapıyor. Yüksek siyasi katılım, Türkiye’nin kaderine yansıyacağı anlamına geliyor. İkinci tura 3 gün kala tüm partilerin barış içinde sandığa gitmesini temenni ediyorum.” 2 yıldır ördüğümüz ortak bir metnimiz var. 2 yıl sonra göndeririz dedik Özdağ 1 yıl dedi. Büyük bir fark yok. Özdağ’ın ‘İnsan hakları hukukuna göre göndereceğiz’ demesi, ‘Otobüslere bindireceğiz’ demek gibi değil. Bir şeylerin değiştiği anlamına gelir.

“KILIÇDAROĞLUMA TAM GÜVENİM VAR”

Bakanlıklar konusu 6 parti arasında görüşülmezken Sayın Kılıçdaroğlu, Özdağ ile böyle bir pazarlığa girmeyecek. Hiçbir zaman oturup ‘Bu bakanlık senin, bu benim’ demedik. Millet İttifakı’nda şeffaf olmayan hiçbir şey yoktur. Kılıçdaroğlu’na güvenim tamdır.

“SURİYE’DE HUZUR OLUŞTUĞUNDA GİDECEKLER”

Mültecilere her zaman insani açıdan baktım. Türkiye yasa dışı girilmesi için rahat bir ortam haline getirildi. İnsan kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı… 250 dolara vatandaşlık satarsan vatanın bir anlamı yok. Suriyeliler gidecek evet ama nasıl gidecekler? Suriye’de barış olacak, o da gidecek. Hükümetin ciddi hataları var.”

ÜMİT ÖZDAĞ NE DEDİ?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ dün sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda “İçişleri Bakanı olarak söz veriyorum Suriyelileri göndereceğim. Milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek” diyerek tepkiler üzerine geri adım attı. Özdağ son yaptığı açıklamada, “Tabii ki bunu istiyorum. Partim de istiyor. Ama bu ayın 28’inden sonra Cumhurbaşkanı olacak Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendi bünyesindeki diğer paydaşlarla görüşeceği bir konu. onun yetkisi.”

habereceabat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu