Haber

Öztrak: Erdoğan, CHP’nin en büyük kabusu olduğunu gösterdi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bugünkü meclis gündeminde ekonomi ve siyasetteki son gelişmeleri değerlendirdiklerini belirten Öztrak, “Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı ile ilk etabını tamamladığımız seçim sürecinin son aşaması olan yerel yönetim seçimlerini de değerlendirdik. 14 ve 28 Mayıs 2023 seçimleri… Cumhurbaşkanımız dün il başkanlarımız ile bir saat süren toplantıda 14-28 Mayıs sürecini ve yaklaşan yerel yönetimler seçimlerinde neler yapılacağını değerlendirdiler.

CHP’li 81 il başkanının açıkladığı mutabakat zaptını hatırlatan Öztrak, “İl liderlerimiz bu açıklamada öncelikle ülkeyi yöneten Düyun-u Genele Kabinesi’nin ülkeyi uluslararası tefecilere teslim ettiğini belirledi. İl başkanlarımız yaptıkları açıklamada, değişimin kişi bazlı değişim anlamına geldiğini belirterek, yapısal ve operasyonel eksiklikler de dahil olmak üzere değişim taleplerinin sağlıklı bir sonuç vermeyeceğini, değişime yönelik yaklaşımları tasvip etmeyeceklerini belirttiler. Seçimlerde herkesten çok çalışan Genel Başkanımızı itibarsızlaştırmak.”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup konuşmasında ‘Ortak Politikalar Konsensüsü’nü kendilerine karşı ‘kes-yapıştır’ yöntemiyle kullandığını belirten Öztrak, “Erdoğan dünkü küme toplantısında sözlerimizi esnetmeye çalışırken kontrolünü kaybetti. Önce hakaret ve iftira atmaya başladı. Sonra terazinin topunu yeteri kadar kaçırdı. Yine partimizin içişleri hakkında atıp tuttu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin en büyük kabusu olduğunu bir kez daha gösterdi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu