Haber

‘Tek Yürek İmalat-ı Harbiye’ filminin galası yapıldı

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü’nün tarihini anlatan “Tek Yürek İmalat-ı Harbiye” filminin galası Ankara’da yapıldı. Vizyon tarihi olan 10 Mart 2023 öncesinde gerçekleştirilen galaya MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca, kulüp yöneticileri, sinema ekibi, sanat ve siyaset camiasından isimler ve davetliler katıldı.

“FİLM GERÇEKTEN BİR MİLLETİN HİÇTEN YARATILDIĞINI GÖSTERİYOR”

Yönetmen koltuğunda oturan sinemanın ilk sahnesini çeken MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca, sinemayla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yaklaşık bir yıldır senaryo ve film çekimleri tamamlandı. Mutluyuz sinema bugün vizyona girecek ve ayın 10’unda vizyona girecek. 1 ay önce yaşanan olumsuz gelişmeler Türkiye’nin moralini bozdu. Umarım bu filmin mesajı geleceğe dair umutlarımızı artırır. Bu film bir milletin neler başardığını gösterdi. Kurtuluş Savaşı’nda tek yürek olmak.Yaşadığımız depremden sonra bu millet çok olumlu bir adım atarak tek yürek oldu.Tek Yürek İmalat-ı Harbiye adını seçmiştik.Yaşadığımız felaketten sonra olumlusunu gördük. Tek yürek başlığı altında birleşmenin etkisi var. Bu sinema gerçekten bir milletin nasıl yoktan var olduğunu ve gerçek hikâyelerden yola çıkılarak yapıldığını gösteriyor.” ANKARAGÜCÜ”

Filmin yönetmeni Serdar Çetinkaya da filmde tek yürek olmanın hikayesinin anlatıldığını belirterek, “Ankaragücü aslında ülkenin kadrosudur. Ülkenin kuruluşunda değeri vardır. Futbolcuların önemli katkısı vardır. Kurtuluşa. Ankaragücü, topyekun kurtuluş savaşına kadro olarak katılan tek kulüp. Bugün geçen hikayede kanserli bir çocuğu var. Onu yaşatma çabasını aktarıyoruz” dedi. Sinemanın yapımcı ve oyuncularından Esat Deniz Abdaloğlu, sinemada ortada olmanın ve bir arada olmanın değerine değindiklerini belirtti. Sinemanın oyuncuları Ceyhun Fersoy ve Sedef Şahin de Ankaragücü’nün tarihini sinemada anlatmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler. Gala töreninin ardından sinemayı lider Faruk Koca, sinema grubu ve davetliler izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu