Haber

Zihinsel engelli depremzede evlilik vaadiyle dolandırıldı

Kahramanmaraş’ta depremzede zihinsel engelli kişinin internetten tanışıp telefonda görüştüğü kadın üzerinden evlilik vaadiyle bilgi edinildi ve bankadan kredi çekilerek 82 bin 500 TL dolandırıldı. Dolandırılan engelli gencin bu parayı faiziyle birlikte 170 bin TL olarak bankaya ödeyeceği öğrenildi.

İddiaya göre Kahramanmaraş’ta yaşayan yüzde 72 zihinsel engelli 27 yaşındaki Ökkeş Göl, internet üzerinden tanıştığı bir kadınla telefonla görüştü. Hanımın para yatırmasını istediğini kabul eden Göl, önce bin TL’yi ulaşım için gönderdi. Kimlik ve banka bilgilerini de gönderen Göl, hesabından 82 bin 500 TL kredi çekilerek dolandırıldı.

Herhangi bir geliri olmadığı için parayı ödeyecek ekonomik durumunun olmadığını belirten Ökkeş Göl, “İnternetten bir kadınla tanıştım, bana Kahramanmaraş’a geleceğini söyledi, yol parası istedi. , ben de bankaya gittim bin lirayı alıp bankasına gönderdim sonra benden hesap bilgilerimi istediler sonra hesabımdan kredi çektiler mağdur benim bu şahısların yakalanmasını istiyorum . Parayı ödeyemiyorum, maddi durumum yok. Babam çadırda kalıyor, ben konteynırda kalıyorum. Benim de hayalim evlenmekti, o da olmadı.”

“Hile yaptık” diyerek telefonu kapattılar

Ökkeş Göl’ün yakın arkadaşı Ahmet Paçacı, “Antalya’dan evlenme vaadiyle onu kandırdılar. İnternet bankacılığından şifreleri alındı ​​ve 82 bin 500 lira kredi kullanıldı. Ayrıca özel bir banka bu arkadaşa şifre kullandırdı. 5.51 faizli kredi 170 bin 744 lira geri ödememizi istiyor.Olabildiğince detaylı olan kredi arkadaşımız tarafından 10 dakikada nasıl kullanıldı.Arkadaşımızın 100.000. Yüzde 72. İşi yok, maaşı yok. Sistem üzerinden hesabı açıldığı günden beri hesabına önemli bir para girişi olmadı. Arkadaşımızın babası depremzedeydi ve evini kaybetmişti. karşı taraftan herhangi bir şekilde herhangi bir yanıt almamıştır. ‘Hile yaptık’ deyip telefonu kapattılar” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu